Michael B. Jordan nderohet me një yll në Walk of Fame

Aktori Michael B. Jordan mori një yll në Hollywood Walk of Fame. Aktori i “Creed III” u nderua me fjalimet e dashura nga bashkëpunëtorët e kohëve të fundit Ryan Coogler dhe Jonathan Majors, të cilët e lavdëruan Jordan teksa reflektuan në udhëtimin e tij përgjatë viteve.

“Jam shumë i emocionuar, po shoh kaq shumë njerëz që dua të afrohem, t’i përqafoj dhe të tregoj vlerësimin tim”, tha Michael.”Dua t’ua kthej dashurinë menjëherë, e dini? Por pastaj po marr vetëm një moment për të thënë; “Dreq. OK, uau, kjo ndodhi. Unë jam këtu!” “Nuk e mendoja se do të më godiste kaq shumë, por ndërsa gjithçka filloi të bashkohej dhe realiteti fillon të vendoset, rëndësia dhe pesha e momentit… ti e kupton vërtet atë”, shtoi ai, duke thënë se nuk mund të imagjinonte asgjë që do të ishte në krye të momentit.

Duke parë karrierën e tij, B. Jordan ndau se nëse mund të fliste me veten e tij më të re do ta këshillonte të “qëndronte optimist, të qëndronte besnik, t’i qëndronte besnik vetes dhe gjithmonë të kishte një zemër të plotë dhe të sjellshme. Universi do t’i realizojë ëndrrat tuaja më të çmendura.”

Play Video
Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top