Meta pas takimit me Berishën: Aleanca e jashtëzakonshme do të fitojë shumicën e bashkive

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka shkuar mëngjesin e kësaj të hëne në selinë blu. Në përfundim të takimit me kryedemokratin Sali Berisha, Meta tha se aleanca PD-PL do t’i japë opozitës shumicën e bashkive më 15 maj.

Takimi mes tyre u zhvillua në një klimë të tensionuar në kampin blu. Kjo pasi PL-ja është regjistruar në zgjedhje ndërsa PD e Berishës jo. Për këtë, Berisha dhe Meta kanë zhvilluar disa takime për të gjetur mënyrën sesi PD të marrë pjesë në zgjedhje.

Play Video
Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top