Messi shënoi një supergol nga distanca, i ngjashëm me një nga golat e tij më të bukur

Lionel Messi ka shënuar një gol të bukur nga distanca në ndeshjen e fundit me Inter Miamin në Major League Soccer.

Inter Miami u mposht në shtëpi nga Atlanta Utd me rezultat 3-1 në ndeshjen e vlefshme për javën e 17-të.

Pika e vetme pozitive e vendasve nga Florida ishte paraqitja individuale e yllit argjentinas, Messi.

Messi dhuroi një paraqitje brilante duke krijuar shumë raste për gol, teksa shënoi edhe goli i vetëm të ekipit të tij.

Sulmuesi argjentinas shënoi një gol të bukur nga distanca në minutën e 62-të, kur pas asistimit të Busquets ngushtoi rezultatin në 1-2.

Megjithatë, ky gol mori një vëmendje të madhe pasi tifozëve të futbollit ua kujton golin mahnitës kundër Meksikës në Kupën e Botës ‘Katar 2022’.

Mënyra se si ai e gjuajti atë top, mënyra se si shkoi drejt portës e bëjnë atë kaq të ngjashëm me këtë gol ikonik që shpëtoi ëndrrën e Argjentinës

Ndryshe, Messi tani ka shënuar 13 gola dhe ka dhënë 15 asistime në 13 paraqitje për Inter Miami këtë sezon.

Play Video
Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top