Messi, nga vendet në tavolinë te këpucët. Zakonet maniakale që nuk i dinit për “Pulga”

Në radhët e Inter Miami, Lionel Messi duket se po përjeton një rini të dytë. Pulga ka shënuar 11 gola në po aq ndeshje mes Leagues Cup, US Open Cup dhe MLS. Edhe në Florida, argjentinasi ka ruajtur zakonet e tij, disa prej të cilave janë padyshim shumë interesante e deri madje maniakale.

“ÇDOKUSH NË VENDIN E TIJ”
“Para se të fle – ka zbuluar Messi në një intervistë të fundit – e lë tryezën gati për të nesërmen. Në mëngjes të gjithë duhet të ulen në vendin e tyre dhe gjithmonë në të njëjtën karrige. Kjo vlen si për mua ashtu edhe për Antonelën dhe fëmijët”. Kështu që, nga biseda për tavolinën te gatimet e preferuara të Pulga, nuk është një devijim i madh: “Më pëlqejnë shumë makaronat dhe mishi i pjekur. Nuk mund të ha shpesh çokollatë, por herë pas here më pëlqen”.

 

MESSI E RAPORTI ME ATLETET
“Kur kthehem në shtëpi heq menjëherë atletet – vazhdoi ish-lojtari i Barcelonës –. E këtë e bëj edhe kur shkoj në shtëpitë e njerëzve të besuar”. Në fund edhe një koment për pijen e tij të preferuar: mate (pije tipike e Amerikës së Jugut): “Më parë e pija ëmbël, më pas u mësova ndryshe dhe sot e pi të nxehtë dhe të hidhur”.

Jude Bellingham, përtej çdo parashikimi: 6 gola në 6 ndeshje e bëjnë Real Madrid të fluturojë

Cristiano Ronaldo hedh në gjyq Juventus: zbulohet dokumenti që shpëton klubin bardhezi

Video/ Shtatë gola e dy shtylla në Mynih, Bayern triumfon me spektakël: rezultate befasuese në Champions

Inteligjenca artificiale zgjedh formacionin më të mirë të historisë: ja cilët janë të përzgjedhurit të Chat GPT

Video/ Bellingham shemb ‘murin’ e Berlin në të 94’: barazim mes Galatasaray e Copenaghen

Flakadanët e trazirat me Poloninë, UEFA dënon Shqipërinë: gjobë e mbyllje e pjesshme e ‘Air Albania”

Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top