Me fanellën e Milan pas 280 ditë vuajtjesh, Ibra feston rikthimin me një video: “Dy hapa larg ferrit”

U deshën 280 ditë, por Zlatan Ibrahimovic është kthyer dhe nuk ka ndërmend të thotë mjaft. Pasi u rikthye për të luajtur me fanellën e Milan në San Siro kundër Atalantës, sulmuesi suedez postoi një video në profilin e tij në Instagram. Në video kampioni suedez rijeton të gjitha fazat e rikuperimit të tij të gjatë dhe të lodhshëm. Operacioni në gju verën e kaluar ishte vetëm nisja e një kalvari të jashtëzakonshëm për 41 vjeçarin Ibra.

 

Asgjë rastësisë, si ndodh gjithnjë kur bëhet fjalë për Ibrahimovic. E kështu, lolona zanore e zgjedhur ishte ‘Tëo steps from hell’ (dy hapa nga ferri). Ndërsa në mbishkrim suedezi ka shkruar një fjali në stilin e plotë të Ibra: “Dyshoni te unë!”.

 

https://www.instagram.com/reel/CpNtKU-gcpe/?utm_source=ig_embed&ig_rid=3eb013b9-9127-4895-a3e2-540c4067ef49

 

Play Video
Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top