Mbytet anija me emigrantë në Itali/ 41 të vdekur, mes tyre 3 fëmijë

Dyzet e një emigrantë humbën jetën pasi një anije, e cila u nis nga Sfax, Tunizi, u fundos ndërsa lundronte në kanalin e Siçilisë. Vetëm 4 persona arritën të shpëtonin, 3 burra dhe një grua, raportojnë mediat itailane.

Pas rreth 6 orësh lundrim, anija u fundos për shkak të një dallge të madhe. Të gjithë emigrantët, sipas të mbijetuarve përfunduan në det, por vetëm 15 prej tyre kishin jelek shpëtimi.

Play Video
Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top