Mblidhet Kryesia e PS/ Rama ‘porosi’ deputetëve: Angazhohuni në Kuvend

Sot është mbledhur grupi parlamentar i Partisë Socialiste. Në mbledhje ishte i pranishëm edhe Kryeministri Edi Rama, njëherazi kryetar i partisë.

Në mbledhje, Rama u ndal tek bashkëpunimi mes grupit parlamentar dhe qeverisë për çështje me interes në mbledhje të komisioneve parlamentare dhe seancave plenare. Kreu i Qeverisë foli edhe për angazhimin e deputetëve në Kuvend si dhe në kontakte me qytetarët në terren.

Në grup, Rama diskutoi edhe mbi prioritetet e projektbuxhetit për vitin e ardhshëm dhe kërkoi angazhim të deputetëve në diskutimin parlamentar të projektbuxhetit.

Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top