Mbi 1,300 shtëpi të shkatërruara nga pushtuesit rusë në Mariupol

Pushtuesit rusë kanë shkatërruar mbi 1,300 shtëpi në Mariupol të rajonit të Donetskut. Ata vazhdojnë të rrënojnë ndërtesat që u dëmtuan nga bombardimet ruse të qytetit.

“Rusët vranë dhjetëra mijëra civilë, shkatërruan mbi 1,300 shtëpi dhe vazhdojnë të shkatërrojnë ato që ishin dëmtuar nga sulmet e tyre. Ata e kthyen Mariupolin nga qyteti i zhvillimit dhe i mundësive, siç ishte nën flamurin ukrainas, në qytetin e shpresave të pushkatuara, rrënojave dhe mbijetesës”, thuhet në raportin e postuar nga kryebashkiaku i zonës.

VOA: Suedia afër synimit për tu bërë vendi i parë në Europë “pa duhanpirje”

Aksident i rëndë në Itali/ Autobusi përplas 5 makina

Merr flakë termocentrali në Turqi, shkak dyshohet një defekt në sistemin e gazrave

Tragjedia në Indi, shkon në 280 numri i viktimave nga përplasja e trenave

Sekretari britanik i Mbrojtjes: Ukraina mund të rimarrë territorin e Krimesë nga Rusia këtë vit

Franca, Gjermania dhe BE-ja kërkojnë zgjedhje të reja në veri të Kosovës

Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top