Mbahen zgjedhjet për kreun e PD-së në Korçë, ja kush janë kandidatët

Prej orës 08:00 të mëngjesit të sotëm është hapur qendra e votimit pranë selisë së PD së në Korçë.

Demokratët e kësaj dege do të zgjedhin sot kryetarin/en e PD në Korçë.

Në garë për kreun e degës është Dhimitri Çyfeky, Eleina Qirici dhe Harito Zoto. Në këto zgjedhje kanë të drejtë vote 4895 anëtarë të partisë.

Deri më tani kanë votuar mbi 100 demokratë, ndërsa pritet të shihet edhe gjatë ditës se si do të vijojë procesi i votimit dhe pjesëmarrja.

Play Video
Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top