Mazhoranca kërkon përfshirjen e opozitës te Komisioni Dezinformimit, zbardhet letra e Nikollës

Lindita Nikolla i ka dërguar një letër kryetarëve të grupeve parlamentare të opozitës, përkatësisht Gazment Bardhit, Agron Dukës dhe Mesila Dodës, që të propozojnë emrat e deputetëve që do të jenë pjesë e komisionit te dezinformimit.

Komisioni përbëhet nga 11 anëtarë, 6 prej të cilëve nga mazhoranca dhe 5 nga opozitar.

Ne seancen e javës së shkuar kur u miratua ngritja e komisionit, opozita nuk e dha votën e saj nën dyshimet se ky komision do të keqpërdoret për t’i mbyllur gojën mediave kritike me qeverinë.

Play Video
Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top