Madonna, artistja me më shumë shitje

Të mërkurën, Rekordet Botërore Guinness e riçertifikuan Madonna si artisten me më shumë shitje të të gjitha kohërave pasi shiti më shumë se 400 milionë rekorde gjatë karrierës së saj 40-vjeçare.

Sipas faqes, këngëtarja mban rekordin që nga viti 2009 dhe ndiqet nga Rihanna, Mariah Carey, Taylor Swift dhe Beyoncé.

Në fillim të këtij muaji Madonna filloi turneun e saj në O2 Arena të Londrës me një set dy-orësh që kishte 20,000 audiencë për kohëzgjatjen e koncertit.

Performancat e shitura të artistes në Londër ishin ndalesa e parë nga turneu botëror me 78 shfaqje që do ta çojnë atë nga Evropa në Amerikën e Veriut deri në prill të vitit 2024, përpara se të mbyllet aty ku ajo u bë fillimisht e njohur: New York City.

Shfaqja pati momentet e saj të spektaklit, duke përfshirë kërcimtarë topless, ndryshime të shumta kostumesh, marifete ajrore dhe më shumë. Madonna gjithashtu bëri homazhe emocionale për ata që kanë ndërruar jetë nga SIDA, duke përfshirë mikun e saj të ngushtë artistin Keith Haring, ndërsa këndonte “Live to Tell”.

“Unë nuk mendoja se do t’ia dilja. As mjekët e mi. Kjo është arsyeja pse u zgjova me të gjithë fëmijët e mi të ulur rreth meje. ”, tha ajo në skenë për frikën e saj shëndetësore gjatë verës. “Por engjëjt po më mbronin, dhe fëmijët e mi ishin aty. Dhe fëmijët e mi më shpëtojnë gjithmonë çdo herë.”

“Nëse doni të dini sekretin tim dhe doni të dini se si ia dola dhe mbijetova, mendova, duhet të jem aty për fëmijët e mi. Unë duhet të mbijetoj për ta,” tha ajo.

Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top