Lëkundje tërmeti në Greqi

Një tërmet me magnitudë 4.6 të shkallës Rihter ka ndodhur në orën 02:20 të mëngjesit të së martës (21/3) në Amfilochia të Greqisë.

Lajmin e kanë bërë të ditur mediat e huaja, sipas të cilave epiqendra e tërmetit ishte 9 km në jug të Menidit dhe thellësia fokale u vlerësua në 10 km, sipas Institutit Gjeodinamik.

Tërmeti e kishte epiqendrën 12 kilometra në veri-verilindje të Amfilokisë, ose 245 kilometra në perëndim-veriperëndim të kryeqytetit dhe thellësi fokale 17.8 km.

Instituti Euro-Mesdhetar e vlerësoi tërmetin me magnitudë 4.7 Rihter, ndërsa lëkundjet u ndjenë si në Prevezë e Lefkadë, ashtu edhe në Patra.

Përmbytje në Meksikë, të paktën 7 të νdekur dhe 9 të zhdukur

OKB: Ka prova se forcat ruse po kryejnë krime lufte në Ukrainë

Lista Serbe shpall tre ditë zie për sulmuesit e vrarë në Banjskë

Tensionet në veri/ Ministri italian: Po punojmë për të përforcuar praninë e KFOR-it n

Zgjidhet pasuesi i Tsipras në krye të SYRIZA, një biznesmen gay do të drejtojë opozitën greke

Vuçiç takon ambasadorin e Rusisë, akuzon se po kryet spastrim etnik në Kosovë

Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top