Lajm i fundit/ Arrestohet Donald Trump

Ish-presidenti Donald Trump është arrestuar pak minuta më parë.

Ai sapo ka mbërritur në zyrën e prokurorit të qarkut të Manhattanit, ku ndodhet në paraburgim policor përpara se të jepet vendimi për të.

Trumpit pritet t’i merren gjurmët e gishtërinjve dhe më pas, ai do të dërgohet në një sallë gjyqi, ku do të gjykohet.

Ish-Presidenti nuk do të vihet në pranga pas arrestimit të tij, pasi ai do të mbetet nën mbrojtjen e vazhdueshme të forcave të rendit.

Tërmet me magntitudë 6.2 ballë në Zelandën e Re

Rusia: Perëndimi të mos i fajësojë serbët për incidentet në Kosovë

Tensione mes Armenisë dhe Azerbajxhanit

Ministri serb i Mbrojtjes: Po përfundojmë dislokimin e njësive ushtarake

Humbi në zgjedhjet rajonale, kryeministri spanjoll jep dorëheqjen

Zgjedhjet në Spanjë/ Humbje e madhe për Sanchez, triumfon Partia Popullore

Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top