Kuvendi miraton rritjen e pagave të deputetëve dhe ministrat me 95 vota pro

Kuvendi i kërkoi Presidencës të japë pëlqimin për dekretimin e menjëhershëm për këto dyprojektligje, dhe është marrë pëlqimi dhe është miratuar. Edhe për ndryshimin për pagat e administratës dhe pagën minimale, ka marrë pëlqim.

Miratohet pr.ligji për statusin e gjyqtarëve e prokurëve me 93 vota pro dhe kundër 2.

Pr.ligji për pagat e administratës, miratohet me 97 vota pro dhe 3 kundër

Projektligji për pagën e ministrave dhe deputëve: 95 pro dhe 3 kundër.

Ambasadori amerikan në Serbi: Prishtina do të përballet me pasoja

KAS pranon vendimin për hapjen e kutive të Bashkisë së Rrogozhinës

Borrell takohet me Kurtin: Situata në veri të Kosovës është e rrezikshme

Çështja e Fredi Belerit/ Ministri i jashtëm grek do të takohet me Xhaçkën në Olso

Von der Leyen flet për tensionet në Veri të Kosovës: Palët të marrin masa

Rama në Forumin e Bratislavës sulmon BE-në: Pa Turqinë do kishim më shumë vdekje gjatë COVID-19

Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top