Kuvendi miraton ligjet në mes të kaosit dhe tymueseve, mbyllet seanca

Kuvendi i Shqipërisë miratoi disa ligje në mes të kaosit. Kryeparlamentarja, Lindita Nikolla lexoi nga vendi i saj nismat ligjore për miratim, ndërsa deputetët e opozitës u binin tavolinave në përpjekje për të penguar zhvillimin e mëtejshëm të seancës.

Nikolla kaloi direkt në votim ligjet, të cilët morë 73 vota pro dhe seanca u mbyll. Deputetët e PS-së miratuan projektligjet në këmbë.

Play Video
Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top