Kurti pret në Prishtinë ish-ministren e Jashtme të Greqisë: Anëtarësimi i Kosovës në KE proces historik

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe raportuesja e Asamblesë Parlamentare të Këshillit të Evropës, Dora Bakoyannis, janë takuar sot në Prishtinë.

Mediat nuk janë lejuar të marrin pamje nga ky takim, por nga një video e ndarë nga kryeministri Kurti në llogarinë e tij në Facebook, bëri të ditur se në këtë takim u bisedua rreth anëtarësimit të Kosovës në Këshillin Evropian.

“Është nder dhe kënaqësi e madhe që t’ju mirëpres. Çështja e anëtarësimit të Kosovës në Këshillin Evropian është proces historik për vendin tonë. Ne besojmë që jemi në rrugën e duhur dhe po përpiqemi me aq sa dimë dhe mundemi që të bëjmë më të mirën në raport me vlerat themelore, demokracinë, sundimin e ligjit dhe të drejtat e njeriut, në mënyrë që gjithçka të shkojë mirë në të gjitha fazat e anëtarësimit”, ka thënë Kurti.

I’u kujtojmë se gjatë ditës, Bakoyannis u takua edhe me presidenten Vjosa Osmani, dhe e zëvendësministrin e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Kreshnik Ahmeti.

Play Video
Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top