Kthjellime dhe temperatura të larta, parashikimi i motit për sot

Për ditën e sotme nuk priten reshje në të gjithë territorin e vendit. Moti parashikohet të jetë kryesisht i kthjellët e vranësira të pakta kalimtare përgjatë relieveve malore në orët e mesditës. Era pritet të fryjë mesatare deri e fortë në bregdet.

Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 20 / 28 °C,

në vendet e ulëta: 18 / 31 °C,

në vendet malore: 15 / 29 °C.

Play Video
Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top