Kryeministri i Spanjës në Samit: Po punojmë për një Evropë të bashkuar, rajoni të angazhohet

Kryeministri i Spanjës foli në Samitin e Procesit të Berlinit, që po zhvillohet në Tiranë, për zgjerimin e Bashkimit Evropian.

Për kryeministrin spanjoll, integrimi i vendeve të Ballkanit Perëndimor në BE është një proces kyç për të ardhmen e rajonit.

“Shpreh mirënjohje për Procesin e Berlinit. Këshilli Evropian ka luajtur rol shumë të rëndësishëm që ju të bëheni pjesë e BE dhe ky është një rol i rëndësishëm. Takimi ynë ndodh në një moment kyc, pasi sfidat e kontinentit kanë bërë që zgjerimi të jetë në krye të agjendës së saj.

Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top