Kourtney rikrijon veshjen ikonike të Kim

Kourtney Kardashian festoi Halloween duke rikrijuar një nga pamjet më ikonike të motrës së saj Kim Kardashian.

Themeluesja e Lemme ndau në Instagram fotot e saj e veshur me fustanin e Kim-it në Met Gala të vitit 2013 West. Ajo gjithashtu përfundoi look-un, i cili fillimisht u krijua nga stilisti Riccardo Tisci, me doreza dhe këpucë të njëjta – ashtu siç bëri Kim dhjetë vjet më parë.

Kur Kardashian debutoi për herë të parë me pamjen, ajo u kritikua në internet, me shumë njerëz që e krahasuan me personazhin titullar të Robin Williams nga filmi “Mrs. Doubtfire.”

Por tani, duket se të gjithëve u pëlqen pamja. “Kjo pamje met gala është e preferuara ime e të gjitha kohërave,” komentoi një përdorues i Instagramit në foto, ndërsa një tjetër tha: “Më pëlqen kjo.”

Fansat vunë gjithashtu në dukje se sa qesharake është që Kourtney “vodhi” veshjen e Met Gala të Kim-it, pasi ajo e akuzoi për “kopjimin” e dasmës së saj.

Pasi Kourtney bëri akuzën në një episod të qershorit të “The Kardashians”, Kim u përgjigj duke thënë, se Kourtney e kopjoi atë.

“U martova në Itali. Po them që më kopjove duke u martuar në Itali?” Kim tha në rrëfimin e saj në atë kohë. “Kush performoi në dasmën time? Andrea Bocelli. Kush performoi në dasmën e Kourtney? Andrea Bocelli.”

Kourtney aktualisht është në pritje të një fëmije me bashkëshortin e saj, bateristin e Blink-182, Travis Barker. Ajo gjithashtu ndan tre fëmijë – Mason Disick, 13, Penelope Disick, 11, dhe Reign Disick, 8, me ish të dashurin Scott Disick.

Play Video
Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top