Korça në ‘pushtetin’ e dëborës, borëpastrueset në terren për hapjen e rrugëve

Prej disa ditësh, në qytetin e Korçës vijojnë reshjet e dëborës. Sipas informacioneve reshje intensive janë shënuar në segmentin rrugor Boboshticë-Dardhë ku trashësia ka shkuar 10 cm.

Reshje dëbore ka pasur edhe në segmentin e Voskopojës e po ashtu në Qafën e Qarrit po me intensitet të ulët. Kontraktorët janë në terren. 3 borëpastruese ndodhen në Dardhë, 2 në Voskopojë dhe 3 në Qafën e Qarrit.

Pjesa tjetër ndodhen të shpërndara në gjithë qarkun e Korçës dhe janë në gatishmëri për çdo situatë të krijuar nga moti.

Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top