Kontrolle në veri të Kosovës për rastin e Banjskës

Policia e Kosovës është duke kryer bastisje në tri lokacione të ndryshme në veri të Kosovës, e që lidhen me rastin e Banjskës, ka konfirmuar zëvendësdrejtori i Policisë në veri, Veton Elshani.

Bastisje po kryhen në Mitrovicë të Veriut dhe në Zveçan.

Aksioni lidhet me rastin e 24 shtatorit, kur nga një grup i uniformuar dhe armatosur serb u vra polici Afrim Bunjaku. Në aksionin pasues nga Policia, nga luftimet përreth Manastirit të Banjskës, u vranë tre sulmues, ndërsa shumica arriti të ikte.

Përgjegjësinë për sulmin e ka marrë ish-nënkryetari i Listës Serbe, Milan Radoiçiq, pronat e të cilit janë sekuestruar. Nuk është konfirmuar nëse lokacionet që po bastisen të mërkurën lidhen me emrin e Radoiçiqit.

Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top