“Kokën poshtë, kartonin lart”, Salianji drejtuar deputetëve të mazhorancës: Janë dele

Deputeti i opozitës, Ervin Salianji, duke bllokuar foltoren e Kuvendit së bashku me deputetë të tjerë të opozitës, ka ironiozuar mazhorancën. Salianji i ka quajtur deputetët e shumicës si “dele”. Ndërkohë disa nga deputetët mbanin në duar pankarta ku lexohej “Demokracia vendoset me zgjedhje”, “Nuk duam Parlament Monist”.

“Kokën poshtë kartonin lart, janë dele”, tha Salianji.

Seanca e sotme plenare ka nisur sërish me debate dhe kaos dhe me zhurmues në sfond nga deputetët e opozitës.

Play Video
Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top