Kim Kardashian, pjesë e ” American Horror Story”

Kim Kardashian do të luajë në sezonin 12 të “American Horror Story”, zbuloi të hënën bashkë-krijuesi i serialit.

“Kim është ndër yjet më të mëdhenj dhe më të ndritur të televizionit në botë dhe ne jemi të emocionuar ta mirëpresim atë në familjen ‘AHS’”, tha Murphynë një deklaratë për The Hollywood Reporter. Kardashian do të marrë një rol të shkruar posaçërisht për të, raporton gazeta. Ajo po bashkohet me bashkëpunëtoren e gjatë të Murphy, Emma Roberts, në pjesën e re të antologjisë, të titulluar “Delicate”, bazuar në romanin e ardhshëm të Danielle Valentine “Delicate Condition”.

“Emma dhe unë jemi të emocionuar për bashkëpunimin me këtë forcë të vërtetë në kulturë,” vazhdoi Murphy. “[Showrunner dhe shkrimtar] Halley Feiffer ka shkruar një rol argëtues, elegant dhe në fund të fundit të tmerrshëm veçanërisht për Kim, dhe ky sezon është ambicioz dhe ndryshe nga çdo gjë që kemi bërë ndonjëherë.”

Pas njoftimit të Murphy, Kardashian ndau një ngacmues për sezonin 12 të “AHS” në faqen e saj në Instagram.Klipi përfshin emrin e saj dhe Roberts në ekran, ndërsa zërat e fëmijëve mund të dëgjohen mbi një version instrumental të frikshëm të ninullës “Rock-a-bye Baby”. Kim ka pasur më parë pjesë të vogla në shfaqje si “CSI: NY” dhe “Drop Dead Diva” dhe ka luajtur veten në “How I Met Your Mother”, “Brothers”, “2 Broke Girls” dhe femra 2018 -Ocean’s Eight. “AHS: Delicate” është planifikuar të fillojë xhirimet në New York City këtë muaj dhe është planifikuar për një premierë verore.

Play Video
Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top