Këto janë nëntë ushqimet të cilat përmirësojnë humorin dhe shëndetin

Kur nuk ndiheni shumë mirë me humorin, ushqimet bëhen shumë tunduese, e sidomos nëse parapëlqëni ëmbëlsirat.

Kjo në fakt ndikon negativisht në humorin tuaj dhe jo vetëm.

Këto 9 ushqimet e shëndetshme të cilat do ju përmirësojnë humorin si edhe shëndetin.

• Peshqit e yndyrshëm

• Çokollata e zezë

• Ushqimet e fermentuara

• Bananet

• Tërshëra

• Frutat e pyllit

• Farat dhe arrorët

• Kafja

• Thjerrëzat dhe bishtajat

 

Një orë vrap shton 7 orë jetë, e thotë shkenca

Katër ushqimet që ju zbardhin dhëmbët në mënyrë natyrale

Pse tek disa venat janë shumë të dukshme në lëkurë?

Mënyra si ta eliminoni erën e keqe të tymit të duhanit

Si të pastroni trupin nga toksinat në vetëm 3 ditë

Arsyet përse qumështi nuk duhet kombinuar me fruta

Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top