Këta janë 5 finalistët e Big Brother Vip Kosova

Mbrëmjen e djeshme u mbajt gjysmë-finalja e Big Brother VIP Kosova. Një “prime” larg finales së madhe. Finalistët e edicionit të parë të “Big Brother VIP Kosova” janë Artan Thaçi, Arkimed Lushaj, Mbresa Hajrullahu, Vedat Bajrami dhe Juliana Nura.

Janë 96 ditë sfidë, debate e momente qesharake. Përmes një video, Vëllai i Madh i komunikoi se kush janë finalistët duke i falenderuar për punën dhe lojën e përkryer që e kanë bërë.

Ndërkohë finalistët do të marrin nga 10 mijë euro ndërsa fituesi çmimin e mbetur, i cili është 200 mijë euro. Kështu ka zgjedhur Andi pas një avantazhi në lojë që ka pasur javë më pare.

Kujtojmë se finalja është te premten e 17 marsit.

Play Video
Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top