Kërkon të betohet si kryebashkiak, sot seanca e radhës për Fredi Belerin

Këtë të martë do të mbahet seanca e radhës e kryetarit të zgjedhur të Bashkisë Himarë, Fredi Beleri në Gjykatën e Posaçme Antikorrupsion në Tiranë.

Gjykimi i çështjes u shty të enjten e kaluar, më 12 tetor, kur avokatët Belerit, të pranishëm në takim, ngritën çështjen e përjashtimit të gjykatses Etleva Deda , e cila ka vendosur për kërkesat e tjera të të pandehurve lidhur me paraburgimin e tyre si dhe të drejtën e Belerit për t’u betuar si një kryetar bashkie. Pavarësisht kundërshtimit të prokurorit të rrethit, gjykata e shtyu gjykimin për ditën e sotme.

Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top