Kërkon heqjen e masës ‘arrest në shtëpi’, sot seanca në GJKKO për ish-kryeministrin Sali Berisha

Në Gjykatën e Posaçme do të mbahet sot seanca për ish-kryeministrin Sali Berisha, i cili ka kërkuar heqjen e masës ‘arrest në shtëpi’, e cila i është caktuar që prej 30 dhjetorit 2023. Seanca me gjyqtare Irena Gjokën pritet të nisë në orën 11:00.

Ndërkohë, të martën në orën 10:50 do të gjykohet kërkesa e Berishës për të hequr masat e “detyrimit për paraqitje” dhe “ndalim i daljes jashtë shtetit”.

 

 

Play Video
Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top