Kërkesa e Shakira për mediat: Dua të mbroj fëmijët e mi

Shakira i ka bërë së fundmi një kërkesë mediave për privatësi pasi u largua nga Spanja për në SHBA.

Këngëtarja javën e kaluar fluturoi nga Barcelona në Miami me djemtë e saj Milan dhe Sash pas ndarjes së saj nga Gerard Piqué. Në një përpjekje të dëshpëruar për të filluar nga e para, këngëtarja tani u ka kërkuar fansave të respektojnë privatësinë e djemve të saj ndërsa ata vendosen në jetën e tyre të re në Sunshine State. “Të dashur miq, gazetarë dhe media”, ka shkruar ajo në mbishkrimin e saj të gjatë, sipas përkthimit në Instagram. “Ndërsa ata fillojnë një fazë të re në jetën e tyre, unë u bëj thirrje mediave në emër të fëmijëve të mi që të respektojnë të drejtën e tyre për privatësi.”

“Unë besoj se gazetarët dhe fotografët janë të ndjeshëm ndaj situatës me të cilën po përballen Milani dhe Sasha dhe mund të sillen në mënyrën më humane të mundshme me ta, duke qenë se ky është shëndeti dhe integriteti fizik dhe emocional i dy nën 8 vjeç dhe vetëm 10 vjet. “Po e bëj këtë peticion jo më si artiste, por si një nënë që dëshiron të mbrojë dhe të kujdeset për mirëqenien psikologjike dhe emocionale të fëmijëve të saj, në mënyrë që ata të jetojnë një jetë të shëndetshme dhe të lumtur, siç e meriton çdo fëmijë”, përfundoi ajo. Shakira njoftoi në qershor 2022 se po ndahej nga ish futbollisti pas gati 11 vitesh së bashku. Page Six raportoi në janar se Pique dyshohet se kishte një lidhje me të dashurën e tij tani, Clara Chia Marti.

Play Video
Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top