Këmbimi valutor/ Me sa blihen e shiten dollari dhe euro sot

 

Në tregun e këmbimit valutor sot një dollar amerikan do blihet me 99.5 lekë dhe do shitet me 101 lekë.

Monedha evropiane sot do blihet me 107.1 lekë dhe do shitet me 108.1 lekë, ndërsa franga zvicerane do blihet me 111.4 lekë dhe do shitet me 112.8 lekë.

Ndërkohë paundi britanik sot në tregun shqiptar të këmbimit valutor do blihet me 124.2 lekë dhe do shitet me 126 lekë.

Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top