Kean i tërbuar me zëvendësimin: konfrontim me Drejtorin Sportiv Giuntoli e ndihmësin e Allegrit

“Pse më heq mua?”. Ishte fjalia e artikuluar drejt pankinës nga një Moise Kean kontrovers me rastin e daljes së tij nga fusha gjatë ndeshjes Juventus-Verona. Skena, e cila më pas u la në hije nga media për shkak të golit të fitores nga Cambiaso në sekondën e fundit, u vu re nga Giuntoli. Drejtori Sportiv donte të sqaronte gjërat me lojtarin, të cilit iu anuluan edhe dy gola në natën e pafat në Allianz Stadium. Mes të dyve u zhvillua një takim sqarues, edhe në prani të Landucci, zëvendësit të teknikut Massimiliano Allegri.

Reagimi, siç mund të imagjinohet lehtësisht, u gjykua negativisht nga Giuntoli, i cili ia bëri të ditur sulmuesit. Nuk pati asnjë tension, shkruan La Gazzetta dello Sport, vetëm një këshillë për ish-lojtarin e PSG-së për të shmangur gjestet e ngjashme, për qetësinë e mjedisit. Nga ana tjetër, 23-vjeçari është plotësisht pjesë e projektit dhe është duke luajtur. Vetëm fati i keq i hoqi kënaqsinë e tre golave mes Torinos dhe Veronës.

 

Juventusi po ecën fort dhe është më mirë të shmangen polemikat dhe shpërthimet e kota. Përpara është një kampionat për tu fituar dhe bardhezinjtë janë plotësisht në garë për titullin. Është për tu nënvizuar, gjithashtu, se edhe vetë Kean ishte shfryrë në rrjetet sociale: në shënjetsrë të tij ishte veronezi Faraoni.

Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top