Katar: Hetim ndërkombëtar për operacionet ushtarake të Izraelit në spitalet e Gazës

Katari ka bërë thirrje për një “hetim ndërkombëtar” mbi operacionet ushtarake të Izraelit në spitalet në Rripin e Gazës, duke e quajtur bastisjen në spitalin Al Shifa një “krim lufte”.

Në deklaratën e saj, Ministria e Jashtme e Emirateve “dënon fuqishëm” ndërhyrjen në spitalin Al Shifa, të cilën e konsideron “një krim lufte dhe një shkelje flagrante të ligjit ndërkombëtar dhe marrëveshjeve ndërkombëtare”.

Ai gjithashtu bën thirrje për një hetim urgjent ndërkombëtar, me ekspertë të pavarur të OKB-së për të hetuar “shënjestrimin e spitaleve nga ushtria okupuese izraelite”.

Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top