KAS rrëzon kërkesën e regjistrimit të Lëvizjes Bashkë në zgjedhje

Komisioni i Ankimimeve dhe Sanksioneve ka rrëzuar ankimimin e Lëvizjes Bashkë për regjistrimin në zgjedhjet lokale të 14 majit. Vendimi është marrë me shumicë votash. Në mbledhjen e zhvilluar ditën e sotme, palët paraqitën argumentet e tyre, por KAS vendosi të rrëzojë ankimimin. Kujtojmë se më herët, KAS nuk pranoi ankimimet e Sali Berishës dhe Enkelejd Alibeajt për regjistrimin në zgjedhje, ndërsa sot Ilirjan Celibashi do të vendosë nëse PD e grupimit të Alibeajt do të jetë subjekt zgjedhor më 14 maj.

Rama niset sot drejt Italisë/ Takim me Melonin dhe Presidentin e Senatit

Rama: Unioni i dhomave të tregtisë ka ndihmuar biznesin dhe Shqipërinë

Rama: BE ka nevojë për Ballkanin Perëndimor aq sa ne për të

Sulmuan policinë e Kosovës, mbahet seanca për dy nga të arrestuarit

Procesi i Berlinit, sot zhvillohet Ministeriali i Ministrave të Ekonomisë

Parashikimi i motit: Vranësira dhe kthjellime

Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top