Kanye West sulmohet nga fansat e Taylor Swift pas këngës së re

 

Kanye West po përballet me kritika pas përmendi Taylor Swift në këngën e tij të re, “Carnival”. Në këngën, e cila mund të gjendet në albumin e tij të ri, “Vultures 1”, West pretendon se ai “krijoi gjashtë Taylor Swift”.

Është e paqartë se çfarë donte të thoshte me atë tekst, por duke pasur parasysh historinë e tyre të pakëndshme, fansat e artistes dolën në rrjetet sociale për të thënë se reperi ishte “i fiksuar” me të.

“Taylor Swift ishte objektivi i tij dy herë dhe ka kaluar me sukses nga të dyja ngjarjet dhe ka lulëzuar. Ndërkohë, Kanye ndjen nevojën për ta permendur atë sa herë që ka nevojë për pushtet dhe vëmendje,” argumentoi një fans në X.

“Thotë shumë për atë se sa i dëshpëruar është ai për të qenë i rëndësishëm tani,” shtuan disa.

“Kanye, është i vetmi [personi] që do të përmendë emrin e Taylor Swift në një përpjekje për t’u bërë përsëri i rëndësishëm dhe ndoshta pak i famshëm,” shkroi një person i tretë.

“Ashtu si kur ai u lut që të kishte emrin e saj në këngën e tij herën e fundit kur ai regjistroi në mënyrë të paligjshme thirrjen e saj dhe ish-gruaja e tij e redaktoi atë për ta paraqitur TS si një gënjeshtare.”

Fansja e lartpërmendur po i referohej situatës së dyshes në vitin 2016.

Në atë kohë, ai publikoi këngën e tij, të titulluar “Famous”, në të cilën bëri rep, “Më duket sikur unë dhe Taylor mund të bëjmë akoma se*s / Pse? E bëra të famshme atë kur*ë.”

Swift shprehu shqetësimin e saj për tekstin, por West dhe gruaja e tij e atëhershme, Kim Kardashian, pretenduan se ajo e miratoi tekstin dhe publikoi një video në Snapchat – e cila përfundimisht u vërtetua se ishte e redaktuar – për ta bërë atë të dukej si një gënjeshtare.

Treshja nuk komunikuan pas dramës, pasi West dhe Kardashian, 43 vjeç, i kanë kërkuar falje Swift-it, sipas TMZ.

Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top