Kanye West reagon ndaj padisë së ish asistentes

Kanye “Ye” West po i përgjigjet një padie të ngritur nga një ish-asistente, Lauren Pisciotta, e cila pretendon në dokumentet e gjykatës se reperi masturboi para saj dhe i dërgoi asaj video eksplicite dhe mesazhe përpara se ta pushonte.

Në një deklaratë për ET, përfaqësuesi ligjor i West i quajti akuzat “të pabaza”. Përfaqësuesi ligjor tha gjithashtu se reperi do të padisë Pisciotta duke e akuzuar atë për shantazh dhe zhvatje.
Deklarata pretendon, pjesërisht, “Ajo u pushua për shkak se ishte e pakualifikuar, duke kërkuar shuma të paarsyeshme parash (përfshirë një pagë vjetore prej 4 milionë dollarësh) dhe incidente të shumta të dokumentuara të sjelljes së saj të pahijshme”.
Sipas raporteve të shumta, Pisciotta e ka paditur për shkelje të kontratës, ngacmim seksual, ndërprerje të gabuar dhe mjedis armiqësor të punës.
Pisciotta pretendon, në dokumentet gjyqësore të siguruara nga People, se reperi “Can’t Tell Me Nothing” e punësoi atë në korrik 2021 kur ai po lançonte linjën e tij të modës përpara se ajo të bashkëpunonte me të në albumin e tij, Donda.
Ish punonjësja, e cila në atë kohë thotë se punonte si modele e OnlyFans, pohon se West e punësoi atë si asistente personale dhe se do t’i paguante 1 milion dollarë me kusht që ajo të ishte në dispozicion “24/7 “.
Rreth një vit më vonë, Pisciotta pretendon se West i kërkoi asaj të largohej nga OnlyFans. Ajo pretendon se ai i premtoi se do t’i paguante një milion dollarë shtesë dhe ajo ra dakord, sipas ankesës së marrë nga People.
Sa i përket mesazheve të supozuara me tekst, Lauren pretendon se Kanye i dërgoi asaj një sërë mesazhesh vulgare që përfshinin fantazitë seksuale të reperit me gratë.
Ajo pretendon se u pushua përfundimisht në tetor 2022 dhe i ofroi një largim prej 3 milionë dollarësh.

Play Video
Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top