Kandidatët për KLP dhe KLGJ, Bardhi: Sekretari i Përgjithshëm i Kuvendit ka manipuluar procesin

Kreu i grupit parlamentar të PD-së, Gazment Bardhi, ka ngritur dyshime lidhur me procesin e përzgjedhjes së kandidatëve për anëtarë të Këshillit të Lartë Gjyqësorë dhe Këshillit të Lartë të Prokurorisë nga radhët e avokatëve.

Bardhi është shprehur se ka dyshime që ky proces është manipuluar.

Në këtë kuadër, ai u shpreh se Sekretari i Përgjithshëm i Kuvendit, ka ndërhyrë në proces duke skualifikuar në shkelje të kritereve kandidatët.

Play Video
Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top