Juventus, mbërrin super-oferta nga Premier League për Federico Chiesa e Vlahovic

Dusan Vlahovic dhe Federico Chiesa nuk janë të pashitshëm për Juventus. Edhe pse vijnë nga një sezon aspak emocionues, diçka për ta po lëviz në merkato. Për serbin, për shembull, pas sirenave të Premier League, vjen edhe ajo nga Ligue 1. PSG ka bërë një sondazh për Vlahovic për të kuptuar mundësinë e operacionit. Anglezët nga ana tjetër, duket se kanë vënë si prioritet anësorin bardhezi. Aston Villa po bën presion të madh për Chiesa, duke vendosur në tavolinë edhe një maxi-ofertë për Zonjën e Vjetër.

Fronti më i nxehtë ka të bëjë pikërisht me djalin e ish-sulmuesit Enrico. Villans kanë shkuar deri aty sa të vendosin në tavolinë deri në 70 milionë euro. Një shifër e ëndërruar nga Juventus, që gjithashtu e ka autorizuar Aston Villa të negociojë me ish-lojtarin e Fiorentinës. Megjithatë, Chiesa e ka pritur ftohtë interesimin e Aston Villa.

Vetëm sondazhe ndërkohë në frontin Vlahovic, i ftuar dje për të qëndruar në Torino nga tifozët e Juventus. Profili i serbit vlerësohet nga Chelsea dhe po ashtu edhe nga PSG. Francezët, megjithatë, nuk e vendosin serbin si prioritet. Në rast të lamtumirës së Mbappè, parisienët do të hidhen për Osimhen. Problem, në këtë rast, është se De Laurentiis e mban çmimin shumë të rritur. Edhe kjo mund të marrë zgjidhje nëse vijnë paratë nga shitja e Mbappe.

 

NË ZËRIN E HYRJEVE
Për të dy lojtarët, kërkesat e Juventus janë të larta. Pavarësisht kësaj, lamtumira e një lojtari të madh duket pothuajse e sigurt. Në këtë kuptim, duhet të monitorohet edhe e ardhmja e Bremer, për të cilin interesim të madh kanë shfaqur Manchester United dhe Tottenham. Nëse thesari i famshëm bëhet realitet, atëherë në hyrje synohet Teun Koopmeiners. Mesfushori holandez 25-vjeçar pëlqehet shumë nga drejtori i ri i Juventus, Cristiano Giuntoli.

 

Aston Villa

Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top