Juventus kërkon kohë nga Lukaku, belgu nuk i hap telefonin Inter: zikaltrit të irrituar nga sulmuesi

Nuk është e vërtetë që Lukaku është zhdukur. Mjafton të hapësh profilin e tij në Instagram për të parë se ku është, çfarë bën, me kë luan, si stërvitet. Por është e vërtetë se po i shmanget kontakteve të Inter. Të paktën tani për tani. Ai nuk i përgjigjet telefonatave, kërkon kohë sepse i është kërkuar nga rivali më historik i zikaltërve: Juventus. Në fakt, drejtori i ri i Juventus, Cristiano Giuntoli, i kërkoi belgut një javë kohë dhe Big Rom duket se e ka pranuar.

Ai dhe avokati i tij, Sebastian Ledure, janë zhdukur përballë thirrjeve të Inter që ndërkohë ka arritur një marrëveshje edhe me Chelsea. Bëhet fjalë për një operacion 40 milionë në total, 35 plus 5 bonuse. Kjo shumë barazon ofertën e bërë edhe nga bardhezinjtë për Blues. Problemi i zikaltërve është se tani nuk e kanë më në dorë pëlqimin e lojtarit. Me pak fjalë, ajo që dukej e qartë deri dje, nuk është më sot. Tani nuk është më e sigurt që Lukaku dëshiron Inter! Përkundrazi. Por si dhe pse ndodhi kjo është e vështirë të kuptohet, sepse jo gjithcka mund të shpjegohet me paqëndrueshmërinë e tij dhe lakminë e menaxherit. Por nëse vërtet përfundon me këtë përmbysje të bujshme, Lukaku nuk do të jetë i vetmi që do të duhet të japë shpjegime.

 

PROBLEMI I JUVENTUS
Megjithatë, nëse nuk do të ishte kështu – ose nëse zhurma e orëve të fundit do të ishin thjesht thashetheme – në këtë pikë i takon belgut Lukaku të ndërhyjë dhe të sqarojë. Me shpejtësi madje, sepse një botë e tërë, ajo zikaltër, ndihet edhe një herë e tradhtuar. E sigurt është se situata është në ngërç, edhe për shkak se Juventus duhet të shesë Vlahovic para se të fundosë goditjen. Një operacion as i lehtë dhe as i menjëhershëm. A do të mjaftojnë shtatë/dhjetë ditët e kërkuara nga Giuntoli? Bardhezinjtë kanë nevojë për një asist nga PSG në këtë pikë, në një kryqëzim të nxehtë ndërkombëtar. Por asnjëherë aq sa klima në shtëpinë interiste.

Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top