Johnny Depp shet portretet e personazheve të famshëm

Johnny Depp ka publikuar një tjetër raund të portreteve të të famshëmve që ai ka pikturuar si pjesë e koleksionit të tij “Friends & Heroes”.

Galeria e Arteve të Bukura Castle në Londër e vuri në dispozicion për blerje në fund të shkurtit koleksionin “Friends & Heroes II”, i cili përmban përshkrime të pikturuara vetë nga Depp të muzikantit Bob Marley, aktorëve të ndjerë Heath Ledger dhe River Phoenix dhe shkrimtarit Hunter S. Thompson.

“Çdo imazh është një pasqyrim intim i karakterit të tyre në sytë e Johnny; një portret i mënyrës se si ata ia kanë zbuluar veten atij, qoftë personalisht ose nëpërmjet artit të tyre”, thuhet në një fragment nga një broshurë në lidhje me koleksionin e ri.

“Gjithmonë kam përdorur artin për të shprehur ndjenjat e mia dhe për të reflektuar mbi ata që kanë më shumë rëndësi për mua, si familja ime, miqtë dhe njerëzit që admiroj”, tha aktori, në një deklaratë. “Pikturat e mia rrethojnë jetën time, por unë i mbajta ato për vete dhe u kufizova. Askush nuk duhet të kufizojë veten.” Të hënën, faqja e internetit e Castle Fine Art tregoi se ato u shitën për rreth 4,523,02 dollarë secila. Një grup me kornizë me të katër portretet mbeti i disponueshëm për rreth 17,547 dollarë.

Play Video
Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top