Jeff Bezos kalon Elon Musk, bëhet sërish njeriu më i pasur në botë

Jeff Bezos, themeluesi i Amazon, bëhet sërish njeriu më i pasur në botë, duke kaluar Elon Musk dhe duke kërcyer në krye të Indeksit të Miliarderëve të Bloomberg për herë të parë që nga vjeshta e vitit 2021. Sipas Bloomberg, vlerat neto të Bezos në 200 miliardë dollarë, ndërsa ai i Musk është 198 miliardë dollarë.

Në vendin e tretë në Indeksin e Miliarderëve të Bloomberg është pronari i Louis Vuitton, Bernard Arnault, pasuria neto e të cilit arrin në 197 miliardë dollarë.

Bezos, Musk dhe Arnault kanë ndërruar vendet disa herë në krye të renditjes, e cila mat pasurinë personale bazuar në ndryshimet në tregje dhe ekonomi.

Play Video
Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top