Izraeli sulmon një kullë vëzhgimi të Hezbollahut

 

Izraeli ka goditur një kullë vëzhgimi që i përket grupit militant libanez Hezbollah, kanë thënë forcat mbrojtëse të vendit.

Një helikopter i Forcave të Mbrojtjes izraelite kreu sulmin në përgjigje të një “rakete antitank” që u lëshua “nga territori libanez drejt një automjeti ushtarak” në Avivim, shtoi ai.

Hezbollahu ka shprehur mbështetje për palestinezët, duke thënë se “armët dhe raketat” e tij janë me ta.

Të dielën, Hezbollah qëlloi në tre pozicione izraelite përgjatë kufirit dhe dy kulla të tjera ushtarake në Izrael të hënën.

Por fraksioni shiit i armatosur rëndë deri më tani nuk ka hapur një front të madh të dytë kundër Izraelit.

 

 

Play Video
Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top