Ish-kryeministri i Greqisë: Shqipëria me Ramën s’ka vend në Europë

Nga Athina vijojnë të vijnë reagime pas dënimit të Fredi Belerit me dy vite burg nga Gjykata e Posacme. Pas Ministrisë së Jashtme, ka reaguar edhe ish-kryeministri konservator, Antonis Samaras.

“Dënimi i Belerit jo vetëm që provokon Greqinë, por tregon përbuzje ndaj rregullave që drejtojnë BE-në. Prandaj, Shqipëria e sotme e Ramës nuk ka vend në Europë”, thotë Samaras.

Më herët Ministria e Jashtme e Greqisë deklaroi ndër të tjera se po të monitoronte cështjen e Belerit në shkallën e dytë të gjyqësorit. Beleri arrestua para zgjedhjeve për “korrupsion aktiv në zgjedhje” dhe për rrjedhojë nuk ka mundur të betohet pasi nuk i është dhënë leje për të dalë nga qelia.

Play Video
Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top