Inceneratori i Fierit/ GJKKO jep dënimin për Lefter Kokën dhe Alqi Bllakon

Gjykata e Posaçme ka dhënë vendimin për inceneratorin e Fierit.

Ish-ministri Lefter Koka është dënuar me 6.8 vite burg. Ndërsa deputeti i PS-së Alqi Bllako është dënuar me 2.8 vite burg.

Ndërkohë i pafajashëm është shpallur Arben Dervijasin. Gjithashtu janë shpallur të pafajshëm 3 nga të 15 të pandehurit. Për 5 të pandehur është pezulluar dënimi.

Play Video
Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top