I theu këmbën 3-vjeçares, “arrest me burg” për Majlinda Dehima

Pak ditë më parë një ngjarje e rëndë ka ndodhur në kopshtin privat ‘Stinët’, në Tiranë, ku edukatorja ka dhunuar një 3-vjeçare me vizore.

Edukatorja e ka goditur vajzën në të gjithë trupin dhe si pasojë 3-vjeçares i është thyer këmba. Majlinda Dehima, edukatorja, akuzohet për veprën penale “keqtrajtim i të miturit’ dhe ndaj saj ëhtë marrë masa “arrest me burg”.

Majlinda është shprehur se nuk e ka prekur me dorë të voglën, dhe e ka kuptuar me vonesë dëmtimin.

“U kërkoj ndjesë familjarëve, jam e prekur”, thotë Dehima.

Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top