Horoskopi për sot, ky është parashikimi i yjeve për ju

Horoskopi ditor, 02, mars 2023.

Dashi

Sot do jeni më karizmatikë dhe do e merrni me humor çdo situatë në çdo fushë. Marrëdhënia me partnerin do përmirësohet mjaft. Nuk do keni për çfarë të ankoheni sot sepse ai që dashuroni do ua plotësojë të gjitha qejfet. Nëse jeni beqarë do keni mundësi të përjetoni një dashuri të sinqertë dhe shume të bukur. Ëndrra juaj më në fund do të bëhet realitet. Jeta profesionale pritet të jetë shumë e favorshme. Nëse keni një problem të vjetër për ta zgjidhur ka ardhur koha e përshtatshme. Buxheti nuk do jetë perfekt. Do keni tendencë të shpenzoni pa i hedhur sytë nga gjendja në të cilën ndodheni dhe kjo do i rrezikoje shumë financat.

Demi

Sot do e keni shumë të vështirë të bëni zgjedhje edhe pse në fakt disa gjëra i keni mësuar nga gabimet e mëparshme. Saturni më në fund do të pushoje së influencuari jetën sentimentale të ju të dashuruarve. Ambienti do fillojë të ngrohet dhe bashkëpunimi do të filloje ndërmjet jush. Nëse jeni një zemër e vetmuar, planetët do iu ndihmojnë sot. Aventurat do jenë të shumta, por disa do kenë edhe mundësi për lidhje serioze. Në jetën profesionale e dini mirë se çfarë doni dhe me pak mundim do e arrini qëllimin. Financat nuk do jenë të shkëlqyera. Bëjini me kujdes shpenzimet dhe mos merrni absolutisht borxhe..

Binjakët

Nëse doni që gjërat t’iu ecin mirë gjatë kësaj dite duhet të dini si të sillen dhe të respekton disa rregulla. Nëse keni një lidhje do bëni mirë të mos nxitoheni dhe të mos thoni gjërat për të cilat shumë shpejt do pendoheni. Partneri mund të bëjë edhe ndonjë skenë xhelozie, por mos u alarmoni. Ju beqarët do mendoni sikur jeni më të mirët dhe nuk do bindeni plotësisht për personat që do i joshin. Në punë, kujtesa e mirë, do ju çojë atje ku dëshironi. Do i përmbushni me sukses të gjitha objektivat që i keni vënë vetes. Në planin financiar mos u bëni kamikazë të vetes sepse do i vuani gjatë pasojat.

Gaforrja

Dëgjojeni Venusin gjatë kësaj dite dhe mundohuni të pajtoheni me personat me të cilit keni pasur zënka të forta. Nëse tashmë jeni në një lidhje, kujdes nga influenca e Jupiterit i cili do iu bëjë të kërkoni më shumë liri. Nëse nuk tregoheni të kujdesshëm lidhja mund të ketë tronditje të mëdha. Nëse jeni vetëm, Saturni nuk do iu lejojë të entuziazmoheni kot për diçka që nuk ia vlen. Planetët do iu ofrojnë shumë mundësi për të arritur atje ku doni në profesion. Do ketë ndryshime goxha pozitive. Në planin financiar do keni probleme të vogla. Gjithsesi nëse tregoheni më të organizuar ju mund t’ia dilni edhe me aq para sa keni.

Luani

Neptuni do ju nxitë të jeni më të guximshëm sot dhe do ndërmerrni edhe rreziqe për të arritur atje ku doni. Bëni vetëm pak kujdes me impulsivitetin. Nëse jeni në një lidhje asgjë dhe askush nuk do mund ta prishë harmoninë që ka mbizotëruar prej kaq kohësh. Do e mbroni pafund atë që keni në krah dhe do dashuroheni pa dorashka. Ju beqarët do jeni sharmantë dhe do jeni me shumë fat ne dashuri. Në punë do ju duhet thjeshte të merrni disa iniciativa më shumë për të arritur atje ku dëshironi. Gjithsesi nuk duhet të ngatërroni nxitimin me përshpejtimin. Në planin financiar vërtet nuk do ketë probleme, por kjo nuk do të thotë ta lëshoni dorën.

Virgjëresha

Sot nuk do ju ndodhin gjëra të mira dhe në shumë momente do ndiheni plotësisht të paqëndrueshëm. Falë pështjellimit yjor përmirësimi i marrëdhënies tuaj me partnerin mund të mos ndodhë, megjithatë shmangni me çdo kusht të flisni për ndarje. Për ju beqarët dashuria do jetë pika më e fortë. Sharmi dhe magnetizmi natyral do iu bëjnë më të privilegjuar se asnjëherë më parë. Në punë çdo gjë do shkojë ashtu si kishit menduar. Do jeni realistë dhe kjo do iu ndihmojë me tepër. Sektori i financave do jetë i mbrojtur. Nëse iu duhet të merrni një vendim të rëndësishëm për buxhetin, bëjeni sot pa u menduar më.

Peshorja

Nëse doni që gjërat t’iu ecin edhe më mirë gjatë kësaj dite mundohuni të jeni më të hapur dhe të mendoheni mirë para se të veproni. Nëse sapo keni krijuar një lidhje me personin që iu pëlqente prej kohësh duhet të keni besim të plotë tek ai në mënyrë që marrëdhënia juaj të vazhdojë sa më gjatë. Flisni për gjithçka dhe mbajeni larg xhelozinë e tepruar. Nëse jeni beqarë do e lini veten të lirë dhe nuk do programoni asgjë. Dita e sotme do jetë vërtet shumë e bukur. Karriera do të ece para. Edhe kolegët do iu përgëzojnë sinqerisht për arritjet. Marsi do ndikojë tek buxheti dhe do iu sjellë fat. Përfitoni sa më shumë për shpenzime ose për te hequr para mënjanë.

Akrepi

Sado të mundoheni sot Dielli dhe Saturni do e keni të vështirë të shmangni përballjet e forta në disa momente. Për ju të dashuruarit, influenca e yjeve do bëjë që sot ta shihni partnerin me sy tjetër dhe do qëndroni më afër tij. Pasioni do të rindizet dhe do ndiheni më mirë. Ju beqarët kësaj here mund të keni një takim vendimtar. Gjithsesi këshilla e yjeve është të mos tregoheni të nxituar për asgjë. Me motivimin dhe energjinë që do iu japë Marsi në punë do arrini majat. Përgjegjësitë që do iu jepen do jenë të mëdha dhe me shumë peshë. Në planin financiar do jetë dite shumë e mirë për të realizuar operacione financiare. Përfitoni sa më shumë.

Shigjetari

Falë diellit sot do dini çfarë fushe të privilegjoni de do keni më shumë siguri në vetvete. Nëse keni një lidhje mundohuni të largoni rutinën nga jeta juaj sepse ajo mund të sjellë disa probleme. Përgatisni ndonjë darkë romantike që t’ia kaloni sa më mirë. Ju beqarët nuk duhet t’i merrni si tragjedi zhgënjimet dashurore. Pas shiut lind dielli kështu që bëhuni optimiste. Në punë gjithçka do ju ecë sipas planeve që keni bërë dhe nuk do mërziteni asnjë çast. Në planin financiar duhet të bëni kujdes nga influenca negative e Plutonit. Ai do iu nxitë të shpenzoni shumë.

Bricjapi

Kënaqësi dhe mirëqenie. Dita e sotme ka për të qenë më të vërtetë e mrekullueshme. Ju të dashuruarit do ndiheni mirë pranë atij që doni dhe marrëdhënia do bëhet edhe më harmonike. Në mbrëmje do dashuroheni pa dorashka të dyja palët. Nëse jeni vetëm, do bëni çmos ta ndryshoni rutinën. Në kërkim e sipër do gjeni edhe dashurinë e madhe që vjen vetëm njëherë në jetë. Në jetën profesionale duhet të merreni më tepër me organizimin e punës. Financat do jenë të pastabilizuara dhe pavarësisht se do kujdeseni për to nuk do ia dilni t’i përmirësoni.

Ujori

Sot do përkushtoheni me shpirt për çdo gjë që do e doni dhe nuk do ndaleni derisa të arrini qëllimin. Sektori i dashurisë së çifteve nuk do jetë aspak i kërcënuar. Përgatisni disa momente romantike për ta ndezur më shumë atmosferën. Ju beqarët do mund të gjeni gurin e çmuar. Vetëm kujdes! Ai duhet mbajtur me kujdes sepse mund të thyhet ose dikush tjetër mund t’ua rrëmbejë nga duart. Ambicia në jetën profesionale do jetë e madhe. Gjithsesi mos u nxitoni për asgjë sepse do bëni gabime. Merreni shtruar çdo gjë.. Fati do jetë në anën tuaj në planin financiar. Shfrytëzojeni për të përmirësuar gjendjen sepse jo gjithmonë ai do të jetë në anën tuaj.

Peshqit

Sot do e gjeni më lehtësisht qetësinë e kërkuar dhe do jeni të gatshëm të bëni edhe kompromise me të gjithë. Jeta sentimentale e çifteve do jetë e stabilizuar dhe pa probleme. Ruajeni këtë klimë sa më gjatë. Për ju beqarët dita do jetë mjaft e favorshme. Do jeni tërheqës si magnetë të vërtetë dhe kushdo që do kalojnë pranë nuk do rijë dot pa ua hedhur njëherë sytë. Në punë edhe pse do merrni një vendim të nxituar do arrini atje ku doni. Yjet dhe miqtë do i keni në krah. Jupiteri do ndikojë tek financat dhe do iu bëjë më të matur. Para se të bëni një shpenzim do t’i bëni mirë llogaritë.

Play Video
Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top