Horoskopi për ditën e sotme, 8 gusht 2023

Dashi
Edhe pse jeni ndjerë jashtë loje gjatë dy ditëve të fundit, nuk ka asnjë arsye për të hequr dorë nga vetja ose aftësia juaj për të vazhduar me konkurrencën. Do të zbuloni se situata ka ndryshuar dhe tani jeni ju ai që i kryen gjuajtjet.
Demi
Mos pretendoni se gjithçka është në rregull kur nuk është ashtu. Kur shihni gabime në plan, sigurohuni që t’ua tregoni të tjerëve. Nëse nuk e bëni, pasojat do të jenë të tmerrshme. Kushtojini vëmendje detajeve gjatë të gjitha fazave të lojës.
Binjaket
Aftësia juaj për të arritur në thelbin e çështjes do të jetë çelësi i suksesit të ditës. Për të zgjidhur problemin në fjalë, do t’ju duhet të ndani pjesë më të mëdha në segmente dhe të shqyrtoni situatën duke parë pjesët e saj individuale.
Gaforrja
Punoni për të gjetur kurthet në planin tuaj aktual. Luaj rolin e avokatit të djallit. Zakonisht jeni aq të përqendruar në anën e ndritshme sa nuk arrini të shihni anën e errët. Mos jini dritëshkurtër. Përgatituni për më të keqen duke shpresuar për më të mirën.
Luani
Produktiviteti juaj do të jetë mjaft i lartë sot. Merreni me çdo gjë që kërkon fokus intensiv dhe vëmendje ndaj aspekteve më të imëta. Nëse keni nevojë të bëni ndonjë korrigjim të punës suaj ose të njerëzve të tjerë, tani është koha për ta bërë atë. Përdorni energjinë që ju është dhënë.
Virgjeresha
Natyra juaj sporadike dhe e rastësishme nuk do të vlerësohet nga të tjerët. Lërini njerëzit të dinë se cili është plani juaj përpara se të vazhdoni. Përndryshe, ju mund të rrezikoni produktivitetin e të gjithë grupit. Kushtojini vëmendje udhëzimeve në vend që të shpikni tuajat.
Peshorja
Po ndiheni tepër të ndjeshëm dhe duket se të gjithë të tjerët po tregohen tepër kritikë. Ky nuk është një kombinim i mirë pavarësisht se si e shikoni. Mos i vendosni pritshmëritë tuaja shumë të larta. Mbani një ritëm të qëndrueshëm dhe përpiquni të mos bëni dallgë të mëdha.
Akrepi
Bollëku i së djeshmes shuhet ndërsa kupton se ka të meta të natyrshme në një plan që menduat se ishte i pathyeshëm. Kjo nuk është arsye për ta hedhur plotësisht poshtë. Bëni modifikime, por mos u dorëzoni fare.
Shigjetari
Më në fund, njerëzit janë dakord me gjërat që ju keni thënë gjatë gjithë kohës. Qasja juaj konservatore dhe e përpiktë po ju jep shumë dividentë sot. Kjo dëshmon pikën që nëse i qëndroni besnik vetes, do të arrini gjithçka.
Bricjapi
Të tjerët janë të prirur të luajnë një rol të madh në ngjarjet që shpalosen sot. Ka të ngjarë që komunikimi i ngushtë me të tjerët të jetë shumë i rëndësishëm. Pavarësisht kësaj, ju mund të ndiheni ende vetëm. Edhe brenda një grupi të madh, zemra juaj mund të dëshirojë të lidhet fort vetëm me një person tjetër.
Ujori
Idetë tuaja më praktike janë ato që do t’ju fitojnë më shumë pikë. Njerëzit do ta vlerësojnë bazën dhe stabilitetin shumë më tepër sesa do t’i përgjigjen fantazisë ose spekulimeve. Fitoni favorin e të tjerëve duke e lënë këtë anë tuajën të shkëlqejë.
Peshqit
Është shumë e mundur që zgjidhja më e mirë sot është thjesht të hiqni dorë nga kontrolli. Kur bëhet fjalë për çështjet e zemrës, njerëzit e tjerë mund të jenë në një vorbull trazirash. Përpjekja për të kuptuar gjendjen e tyre shpirtërore do të jetë e pamundur.

 

Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top