Horoskopi për ditën e sotme, 21 maj 2023

Dashi
Nëse nuk ke ndonjë gjë të mirë për të thënë, atëherë mos e thuaj fare. Një fjalë negative do të përhapet si flakë dhe nuk do të kalojë shumë derisa të përfshiheni nga debatet Është e lehtë të jesh kritik ndaj të tjerëve, por mos harroni se kjo kritikë nuk është gjithmonë e mirëpritur.

Demi
Gjithçka po shkon shumë mirë për ju. Zgjuarsia dhe sharmi juaj vlerësohen dhe pëlqehen nga të gjithë rreth jush. Shakatë dhe historitë që tuaja bëhen pika kryesore e ditës. Ju keni fituar zemrat e të tjerëve.

Binjaket
Ju mund të jeni shumë serioz, por njerëzit e tjerë nuk po ju marrin shumë seriozisht. Mund t’ju duhet t’u jepni pak fuqi fjalëve tuaja në mënyrë që ato të kenë një efekt rezonues të plotë. Megjithatë aspekti financiar do të paraqitet në formë.

Gaforrja
Ka disa surpriza të mrekullueshme për ju. Ato mund të vijnë në formën e një mundësie të re karriere ose takimesh të mundshme. Me aspektet aktuale planetare, ju mund të përdorni mënyrat më të mira për të gjetur përmbushjen personale dhe profesionale.

Luani
Mund të presësh me padurim një ditë plot kënaqësi. Ju mund të keni lënë një përshtypje të fortë te njerëzit përreth jush. Miqtë mbështetës ju rrethojnë sot. Të gjithë duken të gatshëm për të dëgjuar, dhe ata ju besojnë në mënyrë të hapur.

Virgjeresha

Edhe pse në përgjithësi mund të jeni duke kaluar një periudhë të vështirë, sot është një pikë e ndritshme mes errësirës. Ju duhet të ndiheni të lumtur për veten dhe njerëzit përreth jush. Ju po krijoni lidhje të forta me të tjerët.

Peshorja
Energjitë aktuale planetare janë një ogur i madh për marrëdhënien tuaj të fundit, veçanërisht nëse do të dilni në një takim këtë mbrëmje. Biseda juaj do të jetë shumë e gjerë dhe do të jetë veçanërisht stimuluese. Ju të dy do të kuptoni se takimi juaj përmban potencial të madh.

Akrepi
Ju po flluskoni nga thashethemet. Biznesi i të gjithëve është automatikisht biznesi juaj. Përpara se ta kuptoni, jeni kapur në vorbullën e informacionit të kotë. Mundohuni t’i shmangni të gjitha dhe të fokusoheni te puna juaj.

Shigjetari
Vullneti juaj i fortë dhe dëshira për t’u vlerësuar ju pengojnë. Nuk është e lehtë të shprehesh në mënyrë autentike kur përpiqesh të lini përshtypje te të tjerët. Tregoni kujdes ndaj personave të familjes.

Bricjapi
Mendoni për tolerancën dhe vini re se deri në çfarë mase mund t’ju çlirojë. Nëse i lini të tjerët të bëjnë dhe të mendojnë atë që u pëlqen, do të zbuloni se i jepni vetes të njëjtën të drejtë. Kjo është çështja e ditës për ju.

Ujori
Pse të mos thuash po pak më shumë se zakonisht. Ju mund të jeni kokëfortë dhe dëshironi të bëni vetëm atë që dëshironi. Sot kur njerëzit bëjnë propozime të pazakonta, pse të mos bini dakord? Do të bëjë mrekulli për këndvështrimin tuaj.

Peshqit
Sigurohuni që t’u përgjigjeni e-maileve dhe telefonatave menjëherë. Informacione të rëndësishme vijnë përmes këtyre kanaleve për të cilat duhet të jeni të vetëdijshëm. Të tjerët po përpiqen të arrijnë tek ju. Mbajini linjat hapur. Një mundësi është afër.

 

Play Video
Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top