Horoskopi për ditën e sotme, 20 mars 2023

Dashi
Ju dëgjoni një ide dhe dëshironi ta çoni atë në një nivel tjetër. Ju dëshironi ta fryni atë në diçka që është shumë më madhështore dhe më e ndezur. Bej kujdes. Shkëlqimi nuk është domosdoshmërisht mënyra më e mirë.

Demi
Instinktet tuaja po ju mbajnë të nxehtë në gjurmët e një mundësie të re të mrekullueshme për ju. Ju mund të goditni disa pengesa të vogla sot, por kjo nuk është arsye që të hiqni dorë në këtë pikë. Jini optimistë dhe mos u ndalni tani.

Binjakët
Mendimi juaj do të jetë krijues, por shumë i bazuar, duke krijuar një recetë për sukses të madh në punë. Mos u frikësoni nga ata që mendojnë se dinë më shumë se ju vetëm sepse kanë bërë të njëjtën punë më gjatë se ju.

 

ADVERTISING

Gaforrja
Jeni të frustruar nga mbyllja e dyerve në fytyrën tuaj, por mos e bëni. Këto janë mesazhe nga universi që ju drejtojnë në drejtimin e duhur. Disa gjëra nuk janë të destinuara të realizohen – pranoje këtë dhe vazhdo. Dera e duhur do të hapet në kohën e duhur.

Luani
Në përgjithësi ju pëlqen që çdo gjë të ndodhë mirë në marrëdhëniet tuaja, megjithatë një surprizë e papritur mund t’ju bëjë të ndaloni në gjurmët tuaja. Pozicioni i planetëve mund të sjellë një rikthim me dikë nga e kaluara, i cili ka një ndikim mjaft të thellë mbi ju.

Virgjëresha

Tani për tani është një kohë e mirë për të rivendosur ose ndryshuar pozicionet. Edhe një ndryshim i vogël mund të ketë një ndikim të madh në jetën tuaj. Lëvizja në qytetin tjetër ose në zyrën tjetër mund të bëjë një ndryshim të madh në qëndrimin tuaj ndaj shkuarjes në punë çdo mëngjes.

Peshorja
Fërkimi vjen nga të gjitha anët, dhe për fat të keq, ky fërkim do të rritet vetëm me kalimin e ditës. Shumica e kësaj vështirësie ka të bëjë me njerëzit e tjerë, jo me ju, ndaj mos merrni asgjë personalisht. Thjesht bëni punën tuaj dhe jini sa më të korrekt.

Akrepi
Nuk do të jeni në gjendje të mendoni drejt nëse e gjeni veten në një pozicion stresi dhe presioni. Mos lejoni që njerëzit e tjerë t’ju kontaktojnë në këtë mënyrë. Mbroni veten në vend që të lini njerëzit e tjerë të kenë një ndikim kaq të madh në mirëqenien tuaj.

Shigjetari
Ju do të ndjeni një tension të ngadaltë dhe të qëndrueshëm që po krijohet ndërsa dita kalon. Dikush duket se ju ka inat për diçka që keni arritur, si për shembull një rritje page që keni fituar. Mundohuni të mos lejoni që xhelozitë e këtyre njerëzve t’ju pengojnë.

Bricjapi
Sot, ka të ngjarë të ndërmerrni disa projekte dekorimi në dukje urgjente, në mënyrë që ta vendosni shtëpinë tuaj në formë të mirë. Mund të ndodhë që disa blerje të vogla janë gjithçka që duhen. Do të jeni të rraskapitur, por të kënaqur deri në fund të ditës.

Ujori
Ju dini diçka që dikush tjetër nuk e di dhe ju pëlqen ta keni këtë fuqi. Kini kujdes këtu. Kjo nuk është koha për t’u lënduar nga thashethemet e panevojshme. Ky lloj veprimi do të përfundojë duke ju lënduar më vonë.

Peshqit
Jeni të talentuar në mënyra që as nuk i dini. Sot mund ta zbuloni atë dhuratë papritur. Në përgjithësi, mendimi juaj është mjaft i qartë dhe i bazuar, por dikush tjetër po ju mbjell farat e dyshimit në kokën tuaj. Dikush me një pikëpamje mjaft të fryrë për veten është kundër mënyrës suaj aktuale të të menduarit.

Play Video
Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top