Horoskopi për ditën e sotme, 17 korrik 2023

Dashi

 

Disa njerëz mund të mendojnë se jeni shumë i vjetër për të mësuar gjëra të reja, por kjo është larg nga e vërteta, mendja juaj e mprehtë dhe aktive do t’ju lejojë të merrni aftësi të reja. Sot mund t’ju prezantohen shumë skema të reja financiare, peshoni me kujdes të mirat dhe të këqijat përpara se të merrni ndonjë vendim.

Demi

Shëndeti i një pjesëtari të familjes mund t’ju shkaktojë shqetësime. Në këtë ditë, fuqia e dashurisë do t’ju japë një arsye për të dashuruar. Tregojini partnerit/partneres suaj se sa shumë e doni atë. Ju mund të diskutoni situatën aktuale në jetën tuaj me dikë të afërt këtë mbrëmje.

Binjakët

Niseni ditën tuaj me joga dhe meditim, pasi do t’ju mbushë me energji. Çështjet e parave mund të shkaktojnë mosmarrëveshje në familje sot. Qëndrimi juaj i shkujdesur do të jetë shkak për shqetësim, për prindërit tuaj.

Gaforrja

Dita do jetë plot lumturi, pasi bashkëshorti/bashkëshortja do të bëjë përpjekje për t’ju sjellë gëzim. Jeta juaj e dashurisë do të jetë plot shpresë për të ardhmen. Sot do ta kuptoni se sa shumë keni rëndësi për gjysmën tuaj më të mirë.

Luani

Sjellja juaj do të vlerësohet. Një mbrëmje në kinema, teatër apo darkë me bashkëshortin/bashkëshorten duket se do ju sjellë në humor të mirë. Jeta juaj e dashurisë mund të marrë një kthesë të bukur sot.

Virgjëresha

Do të jeni në humor për t’u angazhuar në aktivitete në natyrë, praktikimi i meditimit ose jogës do të ketë vlerë terapeutike për ju. Kjo mund të mos jetë një ditë shumë fitimprurëse, ndaj kontrolloni situatën tuaj të parave dhe kufizoni shpenzimet.

Peshorja

Sot do të mbeteni shumë aktivë dhe të shkathët. Do të ndiheni të fortë dhe të shëndetshëm. Investimet e bëra sot do të rrisin prosperitetin dhe sigurinë tuaj financiare. Shëndeti i bashkëshortit mund t’ju shkaktojë shqetësim.

Akrepi

Edhe pse pritet të jetë një ditë plot tension, sërish do të ndiheni energjik. Ata pjesëtarë të kësaj shenje të zodiakut që kanë kaluar një krizë financiare, mund të marrin në mënyrë të papritur fonde që do të eliminojnë disa probleme njëherësh. Ka gjasa të ndiheni krenarë për arritjet e fëmijëve tuaj.

Shigjetari

Do t’ju duhet të zgjidhni një problem që ju rëndon në mendje. Një romancë e menjëhershme mund të ndodhë nëse dilni me miqtë në mbrëmje. Kjo do të jetë një nga ato ditët kur përgjegjësitë tuaja në punë do të duken si një punë e rëndë.

Bricjapi

Programet e fitnesit dhe humbjes së peshës do t’ju ndihmojnë të arrini një formë më të mirë. Investimet e reja mund të jenë produktive, por ushtroni kujdesin e duhur. Kjo do të jetë një ditë e favorshme për përfundimin e punëve në pritje.

Ujori

Përpiquni të ndihmoni dikë pranë jush që vuan nga ankthi. Këshillat e një anëtari të familjes do të lehtësojnë presionet në mendjen tuaj. Shmangni të bëni ndonjë gjë që partnerit tuaj mund t’i duket e pakëndshme.

Peshqit

Një romancë e re do t’ju përmirësojë humorin dhe do t’ju bëjë të ndiheni të gëzuar. Qëndroni të përditësuar me teknikat më të fundit. Sot tregohuni të mençur gjatë komunikimit me familjarët, pasi mund të lindin grindje dhe debate të panevojshme.

 

 

 

 

Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top