Horoskopi për ditën e sotme, 14 qershor 2023

Dashi
Do të ndiheni të mbushur plot energji dhe do t’ju rritet besimi në vetvete. Përdorni idetë e reja për të fituar më shumë para. Fëmijët do t’ju bëjnë të ndiheni krenarë me arritjet e tyre. Sa i përket marrëdhënies romantike, do të përballeni me disa probleme.

Demi
Personat e kësaj shenje që vuajnë nga tensioni duhet të bëjnë shumë kujdes për shëndetin, mbi të gjitha nëpër hapësirat e shumë populluara. Nuk do të keni shumë durim sot, kështu që mbani veten nën kontroll pasi mund të ofendoni njerëzit përreth jush. Zhgënjimi në dashuri nuk do t’ju dekurajojë.

Binjakët
Emocionimi i tepërt dhe pasioni i zjarrtë mund të ndikojnë negativisht në sistemin tuaj nervor. Përpiquni t’iu përshtateni nevojave familjare. Bashkëshorti/bashkëshortja juaj mund të ndihen të parëndësishëm krah jush sot, për shkak të axhendës suaj të ngarkuar, gjë të cilën do ta shprehë pa problem.

Gaforrja
Do të bënit mirë të ushtronit disa aktivitete sportive. Bëni kujdes me transaksionet financiare. Ka gjasa që sot të merrni një dhuratë shumë të veçantë. Romanca do t’ju udhëheqë zemrën. Bashkë me partnerin/partneren do të kujtoni kohët e vjetra.

Luani
Do të ndiheni mirë nga ana shëndetësore, pavarësisht axhendës suaj të ngarkuar. Mos investoni në skema të dyshimta financiare. Ka gjasa të përballeni me një incident sot. Do të realizoni një bisedë të këndshme me partneren/partnerin tuaj.

Virgjeresha
Edhe pse do të kaloni një ditë të lodhshme, energjia në fund të ditës nuk do t’ju mungojë. Do të fitoni mjaftueshëm para, por rritja e shpenzimeve nuk do t’ju lejojë të kurseni. Sot do të jetë një nga ato ditë, kur gjërat nuk do të ecin ashtu siç duhet.

Peshorja
Një ndër pikat tuaja kryesore është sensi i humorit. Përdoreni atë për t’u çliruar nga stresi. Ka gjasa të anuloni një prej planeve tuaja për shkak të një ndryshimi momentin e fundit në axhendën tuaj. Sa i përket jetës martesore, do të kaloni disa çaste për tu mos harruar.

Akrepi
Do të përballeni me një problem, për të cilin miqtë do t’ju vijnë në ndihmë. Muzika e ‘dashurisë” është në sfond, për të gjithë personat e kësaj shenje që janë pranë përjetimit të një ndjesie të tillë. Sa i përket çifteve të martuar, do të debatoni për disa çështje të parëndësishme, por që mund të ndikojnë negativisht në marrëdhënien tuaj për një kohë të gjatë.

Shigjetari
Do të keni kohë mjaftueshëm për tu relaksuar. Ka gjasa që të shpenzoni shumë për shkak të pagesës së faturave. Ju dhe partneri juaj keni nevojë për më shumë hapësirë. Do të kaloni një mbrëmje të këndshme nën praninë e miqve të ngushtë.

Bricjapi
Largoni “errësirën” që po zhvillohet tek ju ditë pas dite, duke shkatërruar progresin. Ka gjasa të arrini një marrëveshje të re financiare, e cila do t’ju sjellë të ardhura. Tregoni pjekuri në marrëdhënien tuaj romantike. Ka gjasa që të ndihmoni dikë në një situatë mjaft të vështirë, veprim ky që do t’ju rrisë energjinë.

Ujori
Sot do të ndiheni të relaksuar dhe në gjendjen e duhur për t’u argëtuar. Do të keni dëshirë të bëni sa më shumë blerje, por mund të pendoheni më pas. Sot mund të përjetoni diçka shumë të pazakontë në marrëdhënien tuaj romantike. Do të ishte mirë të bënit vrap pasi ju ndikon mjaft mirë në shëndetin tuaj.

Peshqit
Problemet personale mund t’ju ndikojnë në gjendjen psikologjike. Disa fatura të papritura mund t’ju rrisin borxhin. Ka gjasa të shtyni një udhëtim, për shkak të shëndetit të një anëtari të familjes. Shmangni personat që qëndrojnë krahë jush vetëm për interes.

Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top