Horoskopi për ditën e shtune, 20 maj 2023

Dashi
Me një sasi minimale të planifikimit të kujdesshëm, ju mund ta ktheni një ide të vogël në një fitim të madh. Mundësi të jashtëzakonshme financiare ju presin sot. Kontrolloni dy herë numrat përpara se të nënshkruani.

Demi
Besimi juaj i përgjithshëm është i fortë sot, ndaj mos lejoni që kjo të tronditet nga dikush – ndoshta një mashkull – që merr një ton agresiv me ju. Vetëm për shkak se dikush është më këmbëngulës nuk do të thotë se ai ose ajo ka të drejtë.

Binjaket
Ka fërkime pavarësisht se ku ktheheni, dhe mund të duket sikur nuk mund të bëni asgjë siç duhet në vendin e punës. Mos supozoni automatikisht se ju jeni fajtori. Ju nuk jeni. Mundohuni të qëndroni jashtë konfliktit.

Gaforrja
Ëndrrat tuaja që janë njollosur kohët e fundit do të kenë një fillim të ri sot. Nuk ka asnjë arsye pse nuk mund të krijoni skenarin perfekt në karrierën tuaj. Punoni drejt këtij skenari të përsosur dhe mos u kënaqni me mesataren.

Luani
Rreziqet e llogaritura janë çelësi i suksesit tuaj sot. Ju keni potencialin për të arritur shumë për veten tuaj. Mos e nënvlerësoni fatin tuaj të mirë. Ju operoni nën një yll shumë me fat dhe ky fat mund t’ju sjellë pasuri të jashtëzakonshme.

Virgjeresha

Pikëpamja juaj do të testohet nga dikush që ka një fuqi të madhe pas fjalëve të tij ose të saj. Vetëm për shkak se ky person përpiqet të tërheqë vëmendjen nuk do të thotë se ai ose ajo e di saktësisht se për çfarë po flet.

Peshorja
Kërkoni ndihmë shtesë kur ju nevojitet. Ndoshta kjo përkthehet në marrjen e një ndihmësi. Kjo mund të nënkuptojë gjithashtu marrjen e një shtëpiakeje ose kujdestareje në shtëpinë tuaj. Sido që të jetë, keni nevojë për mbështetje.

Akrepi
Një plan është zhvilluar në mendjen tuaj për një kohë të gjatë. Ju keni marrë sinjale nga shumë burime që konfirmojnë se ky plan është i duhuri. Gjithçka që duhet tani është që ju të hidhni hapin e parë. Çfarë po pret?

Shigjetari
Sot do të qortoheni nga një koleg ose punëdhënës se jeni paksa shumë i pamatur. Mos u mundoni të argumentoni rrugën tuaj për të dalë nga situata, sepse kjo vetëm do ta përkeqësojë konfliktin. Me shumë mundësi, ai ka të drejtë.

Bricjapi
Lëvizni përtej grindjeve të vogla sot në mënyrë që të shihni pamjen më të madhe. Qëllimi juaj nuk duhet të jetë se kush ka të drejtë dhe kush e ka gabim. Synimi juaj duhet të jetë përmirësimi i biznesit tuaj.

Ujori
Bashkohuni me ata që janë në një rrugë pozitive, në rritje në vend që të tërhiqeni zvarrë nga kundërshtarët që shohin vetëm kurthet e mundshme të një plani. Nëse kjo nënkupton ndryshimin e vendeve të punës, atëherë bëjeni këtë.

Peshqit
Asgjë nuk duket se do të shkojë siç duhet sot. Për t’i bërë gjërat edhe më keq, ata që ju keni kundërshtuar hapur disa ditë më parë po lulëzojnë. Nuk është koha për t’u penduar apo për t’u kthyer prapa. Në vend të kësaj, ju të besoni se koha juaj do të vijë shumë shpejt.

Play Video
Romani “Doktoresha” për nga përshkrimi i Shqipërisë në diktaturë përngjan shumë me Afganistanin e Khaled Hosseinin, përmes veprës “Gjuetari i balonave”: Si Afganistani nën sundimin e talebanëve … Mund ta gjeni në te gjitha libraritë Për porosi kontaktoni në numrin: 067 53 32 700
Scroll to Top